V júni sme sa spolu so žiakmi III.D triedy vydali na úžasnú exkurziu do Prahy a boli sme nadšení.
Naša exkurzia začala vo Vrábľoch, kde sme sa stretli ráno na autobusovej stanici (niektorí nastúpili cestou) plní dobrej nálady a očakávaní.
V Nových Zámkoch sme nastúpili na EC vlak a začali si vychutnávať 5,5 hodinovú cestu krásnou slovenskou a českou krajinou. Niektorí sme čítali, iní si pospali a časť z nás si skúšala svoju češtinu, aby sme sa vo veľkej Prahe nestratili :-)
Apartmán, kde sme boli ubytovaní bol priestranný, tak sme všetci mali súkromie. Po občerstvení a osviežení sa sme sa vydali na prvú dlhú, a hlavne zaujímavú, prechádzku večernou Prahou, kde sme mali možnosť vidieť aj Národné divadlo, Národnú triedu, Václavské námestie, Staromestské námestie, Pražský Orloj, Karlov most, Malostranské námestie, Pražské Jezuliatko a iné zaujímavé pamiatky. Samozrejme, že sme začali aj s nákupom suvenírov.
Po výdatných raňajkách, ktoré nám pripravili niektorí z našich žiakov, sme sa vydali na celodenné objavovanie krás stovežatej Prahy. Navštívili sme všetko, čo sme mali - Pražský hrad s katedrálou sv. Víta, Námestie republiky, Vyšehrad a jeho katedrálu, prešli sme sa aj českým Slavínom, kde sme našli hroby slávnych českých spisovateľov a umelcov, vyskúšali sme si cestu pražským metrom. Večer sme sa zase vrátili ešte raz sa prejsť týmto nádherným mestom a správne unavení sme sa vrátili do apartmánu, aby sme sa pobalili a posilnili spánkom pred našou cestou domov.
Posledných pár hodín v Prahe sme strávili v centre na Václavskom námestí, kde sme si kúpili knihy a posilnili sa dobrým obedom. Cesta domov bola pokojná a zábavná zároveň.
Ďakujeme pani riaditeľke, že nám umožnila ísť na takúto krásnu exkurziu.
Mgr. Martina Hoppanová