• Účelové cvičenie

• Schopnosť orientácie a pravidlá bezpečného pobytu v prírode si žiaci prvých a druhých ročníkov precvičili 7. okóbra priamo v teréne počas turistickej vychádzky na Hrušov.

Počasie bolo ideálne, odhodlanie prekonať "limity našej kondičky" pevné a nálada skvelá. To všetko prispelo k tomu, aby sa 43 usmiatych študentov vrátilo na záver akcie domov s nádejou, že podobné odhaľovanie krás slovenskej prírody absolvujeme spoločne aj nabudúce.

PaedDr. Mária Bašistová

• Tradične netradičný Európsky deň cudzích jazykov

• EDCJ organizuje Európska komisia vždy 26.9. od roku 2001. Je to príležitosť zdôrazniť význam učenia sa cudzích jazykov.

My, ako škola, ktorá má rozšírenú výučbu anglického jazyka a bilingválne štúdium s druhým vyučovacím jazykom ruským si každoročne pripravujeme zaujímavé podujatia pre základné školy vo všetkých, u nás vyučovaných jazykoch.

V tomto školskom roku sme si Európsky deň cudzích jazykov pripomenuli najskôr workshopmi na hodinách cudzích jazykov a 4.10. aj kultúrno-divadelným programom na Mestskom úrade vo Vrábľoch. Vystúpenia boli naozaj rozmanité. Najskôr sme si mali možnosť vypočuť rozprávku na dobrú noc v nemčine, potom krásnu ruskú jesennú pieseň aj s bohatým hudobným sprievodom, ďalej nás čakalo tanečno-gymnastické vystúpenie so stuhou a vrcholným bodom programu bolo anglické divadlo s názvom Popoluška - pravdivý príbeh.

Podľa záverečného aplauzu sa zdalo, že aj v nepriaznivom počasí si vieme vytvoriť príjemnú inojazyčnú atmosféru, ktorá obohacuje každého návštevníka nášho podujatia.

Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia v cudzích jazykoch!

PaedDr. Denisa Očovayová

• Biela pastelka

• Zbierka Biela pastelka prebehla koncom septembra a naše dobrovoľníčky, Alžbeta Stanová a Viktória Turčeková, sa dozvedeli, že sa im podarilo pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska vyzbierať 76,68 €.Potešila nás nielen vyzbieraná suma, ktorá pomôže na správnom mieste, ale aj ďakovný list, z ktorého vyberáme:

Vážená pani riaditeľka,do pokladničky č. 01-147 ste vo Vašej škole vyzbierali 76,68 €. Nesmierne nás teší, že vrábeľské gymnázium dlhé roky podporuje Bielu pastelku, len za posledných 6 rokov (2019 až 2024) ste vyzbierali 461,31 €. Veľmi si vážime tejto dlhoročnej pomoci, za ktorú Vám, Vašim študentom a zamestnancom úprimne ďakujeme.Josef Zbranekpredseda ZO ÚNSS Nitra

Monika Bogyóová