•  V školskom roku 2023 / 2024 prijmeme 22 žiakov do študijného odboru

7902 J gymnázium  - s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka

pre školský rok 2024 / 2025.

Na štúdium sú prijímaní žiaci 9. ročníka základnej školy po úspešnom vykonaní prijímacích skúšok.

Učebný plán  tohto študijného odboru poskytuje žiakom vysoko kvalitné všeobecné vzdelanie a  prípravu na vysokoškolské štúdium akéhokoľvek zamerania.

• Počas celého štúdia majú žiaci zvýšený týždenný počet hodín ANJ – žiaci dosiahnu stupeň ovládania na úrovni B2 SERR, vyberajú si druhý CUJ – nemecký alebo ruský - dosiahnu stupeň ovládania na úrovni B1 SERR.
        •  V poslednom ročníku štúdia si žiaci volia 2 predmety podľa svojho záujmu,  čím dostávajú väčšie možnosti svojej profilácie v nadväznosti na ich ďalšie štúdium na vysokej škole. Študujú to, čo ich zaujíma a čo považujú za potrebné pre svoje ďalšie smerovanie.
        • Maturitnú skúšku žiak vykoná zo štyroch predmetov, a to zo slovenského jazyka a literatúry, z anglického jazyka na úrovni B2 SERR, z dvoch voliteľných predmetov zo skupiny prírodovedných alebo spoločenskovedných predmetov. Maturovať môže aj z  ďalšieho cudzieho jazyka  (bez povinnosti vykonať písomný externý maturitný test).
        • Počas štúdia zapájame žiakov do medzinárodných školských projektov a bohatého školského života.

O kvalite vzdelávania svedčia pravidelne veľmi dobré výsledky školy v externej časti maturitných skúšok, kde sa môžeme porovnať so školami v SR.

Naša škola stojí na troch základných pilieroch:

• Zmysluplný školský vzdelávací program, ktorý dáva žiakom nielen kvalitné vedomosti a zručnosti v prírodovedných a spoločenskovedných predmetoch, ale aj nadštandardné jazykové  vzdelanie v сudzích  jazykoch.  Dôraz kladieme aj na rozvoj mäkkých zručností žiakov (tvorivosť, kritické myslenie, schopnosť pracovať v teame, schopnosť prezentovať dosiahnuté výsledky), ktoré sú nevyhnutné pre úspešné uplatnenie sa v dynamicky sa rozvíjajúcom pracovnom trhu.
        • Základným poslaním školy  je nielen vzdelávať žiakov, ale vytvárať im priestor na svoj osobnostný rozvoj, preto aj  proces učenia sa cudziemu jazyku chápeme ako integrálnu súčasť formovania osobnosti žiaka.
        • Prostredie a atmosféra, v ktorej sa vzdelávanie uskutočňuje – založená na otvorenosti, na vzájomnej úcte a dôvere  medzi pedagógmi, žiakmi a rodičmi.

Vyučujeme v esteticky upravených a  veľmi dobre vybavených učebných priestoroch - takmer všetky triedy majú k dispozícii interaktívne tabule a v celej škole je pripojenie na internet, žiaci majú k dispozícii knižnicu, modernú telocvičňu, posilňovňu.

Príjemná a tvorivá atmosféra školy sa prejavuje aj v tom, že škola žije bohatým školským životom. Organizujeme množstvo zaujímavých podujatí: Medzinárodný deň cudzích jazykov, Medzinárodný deň školských knižníc, Týždeň vedy a techniky, študentské Imatrikulácie,  rôzne environmentálne projekty (Deň vody, Deň Zeme), kultúrne akadémie ako prezentáciu žiackej umeleckej tvorby (napr. vianočná akadémia, ), literárno-umelecké vystúpenia žiakov, besedy so spisovateľmi, umelcami a významnými osobnosťami spoločenského života, návštevy divadelných predstavení, školské výlety a exkurzie a i. Na príprave podujatí spolupracujeme so žiackou školskou radou.

Naša škola je organizátorom krajských kôl súťaží pre žiakov SŠ v Nitrianskom kraji - Olympiáda ľudských práv, Olympiáda v ruskom jazyku, Ruské slovo - súťaž v prednese ruskej poézie a  prózy a v speve. Naši študenti dosahujú výborné výsledky aj v celoslovenských kolách týchto súťaží, úspešne sa zapájajú aj do medzinárodných súťaží organizovaných zahraničnými univerzitami.

Žiaci sa aktívne a úspešne zapájajú do rôznych predmetových súťaží a olympiád v prírodovedných a spoločenskovedných predmetoch (napr. Olympiáda ľudských práv, Olympiáda zo SJL, Olympiáda v anglickom jazyku, Golden Owl - medzinárodná súťaž v ANJ, Olympiáda v ruskom jazyku, prekladateľské súťaže, súťaž v písaní esejí, Dejepisná olympiáda, recitačné súťaže, Matematická olympiáda, Olympiáda v informatike, astronomická súťaž, a i.). V celoslovenskej súťaži stredoškolských časopisov Štúrovo pero náš školský časopis "ťahák" je viacnásobným držiteľom najvyšších ocenení.

Máme bohaté skúsenosti s medzinárodnou spoluprácou - spolupráca so zahraničnými školami,  organizácia videokonferencií, účasť v medzinárodných projektoch e-Twinning, projektoch občianskych združení. Organizujeme kultúrno-poznávacie zájazdy a školské exkurzie a výlety na Slovensku i v zahraničí.

Neodmysliteľnou súčasťou života školy sú aj športové podujatia, školské turnaje a súťaže, ktoré organizujeme v modernej školskej telocvični a podľa záujmu žiakov aj lyžiarsky kurz a plavecký výcvik v rôznych lokalitách Slovenska.

V rámci mimoškolskej činnosti môžu žiaci možnosť pracovať v záujmových krúžkoch  športového, umeleckého, jazykového a i. zamerania. Každý rok pripravujeme novú ponuku krúžkov podľa záujmu a požiadaviek žiakov. K výnimočným aktivitám patrí tvorba školského časopisu „ťahák“, ktorý dlhodobo získava ocenenia v celoslovenskej súťaži stredoškolských časopisov Štúrovo pero, je držiteľom ocenenia Zlaté Štúrovo pero.

Budeme radi, ak vás naša ponuka zaujme a stanete sa členom našej „školskej rodiny“.smiley