• Poslaním školy je vychovať žiaka ako všestranne vzdelanú, vnútorne motivovanú, tvorivú, aktívnu a zdravo žijúcu osobnosť schopnú komunikovať minimálne v dvoch cudzích jazykoch, samostatne pracovať s výpočtovou technikou, žiaka pripraveného pokračovať vo vysokoškolskom štúdiu a úspešne sa uplatniť na trhu práce.
          Škola umožňuje všetkým žiakom získať všeobecnú vzdelanosť, t. j. osvojiť si kompetencie a získať kvalitné vedomosti v prírodovedných a spoločenskovedných predmetoch, ktoré mu umožnia úspešne pokračovať v štúdiu na vysokej škole akéhokoľvek zamerania. Zároveň budujeme u žiakov aj hodnotové postoje a osobnostné kvality,  ktoré mu umožnia úspešne sa začleniť tak do pracovného procesu ako i spoločenského života.

Naším cieľom je byť modernou školou, ktorá vo výchovno-vzdelávacom procese uplatňuje prvky projektového a zážitkového vyučovania a rovesníckeho vzdelávania, ktorá chce umožniť každému žiakovi zažiť úspech.

Naša škola stojí na troch základných pilieroch:

• Zmysluplný školský vzdelávací program, ktorý dáva žiakom nielen kvalitné vedomosti a zručnosti v prírodovedných a spoločenskovedných predmetoch, Dôraz kladieme aj na rozvoj mäkkých zručností žiakov (tvorivosť, kritické myslenie, schopnosť pracovať v tíme, schopnosť prezentovať dosiahnuté výsledky), ktoré sú nevyhnutné pre úspešné uplatnenie sa v dynamicky sa vyvíjajúcom pracovnom trhu.

• Základným poslaním školy  je nielen vzdelávať žiakov, ale tiež vo výchovno-vzdelávacom procese, v školských aktivitách aj v mimoškolskej záujmovej činnosti vytvárať priestor na osobnostný rozvoj žiaka, formovať  osobnosť žiaka.

• Vytvárať v škole bezpečné, motivujúce prostredie a pozitívnu atmosféru, v ktorej sa vzdelávanie uskutočňuje - založené na otvorenosti, na vzájomnej úcte a dôvere  medzi pedagógmi, žiakmi a rodičmi.

V súčasnom období škola prechádza procesom premeńy tradičnej školy na modernú školu 21. storočia. Zapojili sme sa do národného projektu NP edIT, v rámci ktorého je na škole vytvorená pozícia školského digitálneho koordinátora, ktorého úlohou je koordinovať informatizáciu a vzdelávanie prostredníctvom digitálnych technológií s cieľom podporiť transformáciu vzdelávania a školy pre 21. storočie, resp. digitálnu budúcnosť.