• Žiak úspešne vykoná MS z predmetu, ktorý má EČ a PFIČ MS (slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk), ak jeho hodnotenie z ÚFIČ MS:

a. nie je horšie ako stupeň prospechu 3 (dobrý) a v PFIČ MS získa úspešnosť vyššiu ako 25 % alebo v EČ MS získa úspešnosť vyššiu ako 33 %, alebo

b. je stupeň prospechu 4 (dostatočný) a v PFIČ MS získa úspešnosť vyššiu ako 25 % a súčasne v EČ MS získa úspešnosť vyššiu ako 33 %.

Žiak úspešne vykoná MS z predmetu, ktorý má EČ MS a nemá PFIČ MS (matematika), ak jeho hodnotenie z ÚFIČ MS:

a. nie je horšie ako stupeň prospechu 3 (dobrý) a v EČ MS získa úspešnosť vyššiu ako 25 % z celkového počtu bodov alebo

b. je stupeň prospechu 4 (dostatočný) a v EČ MS získa úspešnosť vyššiu ako 33 %.