1. Počas testovania majú do učební povolený vstup len poverené osoby (riaditeľ školy, školský koordinátor, externý dozor, zástupca príslušného regionálneho úradu školskej správy (ďalej RÚŠS), Štátnej školskej inšpekcie (ďalej ŠŠI) alebo NIVaM)
          2. Žiaci budú usadení podľa vopred pripraveného zasadacieho poriadku, pričom v každej lavici bude sedieť iba jeden žiak.
          3. Počas celej administrácie testovania musia mať žiaci vypnuté mobilné telefóny a iné elektronické zariadenia s možnosťou pripojenia na internet uložené v taškách, ktoré sa budú nachádzať v zadnej časti učebne.
          4. Žiaci počas testovania môžu učebňu opustiť iba vo výnimočných prípadoch, napr. v prípade nevoľnosti. Administrátor posúdi a rozhodne, či môže žiak počas testovania učebňu opustiť.
          5. Žiaci majú počas testovania povolené piť, je však potrebné dávať pozor, aby si neobliali OH alebo testy.
          6. Na MAT môžu žiaci používať kalkulačku, ktorá umožňuje základné počtové výkony a nedokáže vykresľovať grafy, zjednodušovať algebrické výrazy obsahujúce premenné, počítať korene; uhlomer, kružidlo, pravítko, pero, ktoré píše namodro a ceruzku.
          7. Na SJL môžu žiaci používať iba pero, ktoré píše namodro.
          8. Žiaci si počas testovania nesmú navzájom požičiavať perá ani žiadne pomôcky.
          9. Žiaci nesmú používať mobilné telefóny a iné elektronické zariadenia, tabuľky, iné študijné materiály, pomôcky ani vlastnoručne urobené výpisky, prehľady vzorcov, pravidiel a podobne.
          10. Súčasťou testu z MAT je Prehľad vzorcov a vzťahov, umiestnený na predposlednej strane testu.
          11. Žiaci môžu riešiť úlohy v ľubovoľnom poradí. Postup riešenia úloh zapisujú do testu na voľné miesta pri jednotlivých úlohách. Pri riešení úloh z MAT budú mať k dispozícii aj prázdny papier na pomocné výpočty.
          12. Odpovede musia žiaci správne prepísať do odpoveďových hárkov.