• Výpočty, postupy riešení a odpovede si treba najprv zaznačiť do testu a do OH ich prepísať až vtedy, keď si je žiak istý, že svoju odpoveď už meniť nebude.

Pri úlohách s výberom odpovede (A, B, C, D) je vždy správna iba jedna z možností. Správnu možnosť označia žiaci výrazným krížikom umiestneným presne do stredu políčka.

MAT: v úlohách 01 – 15 v teste z matematiky žiaci napíšu do príslušných políčok číslo tak, že do každého políčka zapíšu maximálne jednu číslicu, prípadne znamienko mínus alebo desatinnú čiarku. Žiadne iné znaky sa nezapisujú! Výsledok je možné zapísať do riadku napravo i naľavo. Administrátor upozorní žiakov, aby výsledky zapisovali čitateľne, podľa predpísaného vzoru.

SJL: v úlohách s tvorbou odpovede v testoch zo SJL je potrebné rozlišovať malé a veľké písmená abecedy.

V nevyhnutnom prípade treba pri oprave odpovede postupovať podľa nasledujúcich pokynov.

Úlohy s výberom odpovede:

Úlohy s tvorbou odpovede - MAT:

Úlohy s tvorbou odpovede - SJL: