• 1956 - vysunutá trieda Jedenásťročnej strednej školy zo Zlatých Moraviec

1957 - Jedenásťročná stredná škola (JSŠ) vo Vrábľoch

• otvorené 3 triedy JSŠ – spojená so základnou školou so spoločným riaditeľstvom

1959 - prví maturanti JSŠ

1960 - Stredná všeobecnovzdelávacia škola (SVŠ) vo Vrábľoch

• spojená so základnou školou po zavedení 9-ročnej povinnej školskej dochádzky ako dvanásťročná stredná škola
              1. - Stredná všeobecnovzdelávacia škola vo Vrábľoch ako samostatná škola existuje od 8. júla 1965. Týmto dňom sa oddelili dovtedy spojené ZDŠ a SVŠ.

"Prvým septembrom 1965 začali sme nový školský rok 1965/66. V budove máme pre výuku vyhradené jedno poschodie (6 tried), riaditeľňu, zborovňu a spoločné kabinety so ZDŠ."

(zápis v školskej kronike)

1970 - Gymnázium vo Vrábľoch

• Namiesto 3–ročnej bola zavedená 4–ročná dĺžka štúdia.
          • Škola naďalej sídlila v budove ZDŠ.
          • V 70-tych rokoch ponúkala škola možnosť študovať v humanitnom alebo prírodovednom zameraní.
          • V 80-tych rokoch boli v rámci polytechnizácie vyučovania zavedené odborné predmety, žiaci si volili zameranie na elektrotechniku alebo poľnohospodárstvo.

1990 - 1995 - výstavba učebných priestorov školy

• Výstavba budovy začala v roku 1990. Budova školy bola odovzdaná do užívania v 2 etapách.
          • V roku 1993 bola výučba z budovy II. ZDŠ presunutá do novej prvej časti budovy gymnázia. Niektoré triedy mali naďalej učebné priestory v Dome detí a mládeže v centre mesta. V druhej časti budovy sa začalo vyučovať v roku 1995.

1992/93 - zavedenie 8-ročnej formy štúdia

• Jedno z prvých osemročných gymnázií v Nitrianskom kraji.
          • Pôvodné zameranie štúdia - na biológiu a chémiu, neskôr sa zameranie štúdia zmenilo na cudzie jazyky a bola posilnená výučba informatiky.

2000 - maturovali prví absolventi 8-ročného gymnázia

2006 - 2008 - výstavba telocvične

• Dostavba a uvedenie do prevádzky novej, modernej telocvične

2008/2009 - školská reforma

• zavedenie školských vzdelávacích programov s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov a individuálnou profiláciou žiaka v maturitnom ročníku (v osemročnom aj v štvorročnom gymnáziu)

2016/2017 - otvorenie študijného odboru 7902 J 74 gymnázium – bilingválne štúdium (slovensko-ruské)

• zavedenie novej formy štúdia - 5-ročného bilingválneho slovensko-ruského štúdia
          • Prvé absolventky bilingválneho štúdia úspešne ukončili štúdium v roku 202. Vzhľadom na pandemickú situáciu spôsobenú ochorením COVID-19 sa maturitné skúšky konali administratívnou formou.